Nasze Oddziały:

Olkusz, ul. Spółdzielcza 1

Siewierz, ul. Warszawska 6

Infolinia

Olkusz: 32/ 647 38 80

Siewierz: 32/ 674 25 21

Email

poczta@uni-dach.pl

 

Zleć wycenę

Stolarka okienna na lata?

Każdy z nas zdaje sobie jak wielkim przedsięwzięciem jest budowa wymarzonego domu. Jednakże każdy zapał i chęci włożone w realizację tego marzenia, zwraca się tysiąckrotnie. Trzeba jednak pamiętać o tym że, aby w domu mieszkało się komfortowo i bezpiecznie warto zainwestować w okna najlepszej jakości.

Okna z tworzywa – od czego zależy ich jakość

Jakość okien wynika przede wszystkim z klasy komponentów użytych do produkcji i umiejętnego połączenia ich w kompletny produkt. W zależności od technologii wytwarzania i standardów panujących w fabrykach, z tych samych materiałów powstać mogą przeszklenia zupełnie innej jakości. Świadczą o tym wartości parametrów użytkowych okien, ustalane na podstawie badań. To właśnie odpowiednie parametry gwarantują, że stolarka PCV spełni twoje oczekiwania.

 

Jak znaleźć dobre okna

Okna postrzegane są w dużej mierze jako element dekoracyjny domu, więc łatwo jest ulec magii atrakcyjnych folderów reklamowych, przedstawiających piękne budynki z widowiskowymi przeszkleniami. Tymczasem okna są jednym z bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych, dlatego ich wybór powinien być racjonalny i oparty na obiektywnych kryteriach, a są nimi wspomniane już parametry użytkowe. Szukając okien zwracaj uwagę na to, aby miały:

- jak najniższy współczynnik przenikania ciepła Uw;

- jak najniższy współczynnik przenikania ciepła przez szyby Ug;

- jak największą szczelność, czyli jak najniższą wartość wskaźnika infiltracji oraz jak najwyższą klasę szczelności, na przykład A7, A8, A9; 

- jak najwyższą wartość wskaźnika izolacyjności akustycznej Rw podawaną w decybelach dB;

- jak najwyższa klasę odporności na włamanie RC (na przykład RC3, RC4, RC5 lub RC6).

 

Jak kupować wysokiej jakości stolarkę?

1. Wytypuj system stolarki, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

2. Gdy znajdziesz wzbudzające zaufanie punkty sprzedaży, których ekipy montażowe mogą pochwalić się doświadczeniem w osadzaniu okien nowoczesnymi metodami, poproś o ofertę przygotowaną pod kątem twoich indywidualnych potrzeb.

3. Jeśli zależy ci na ochronie antywłamaniowej - oczekujmy, że sprzedawca zaproponuje uzbrojenie okien w specjalne okucia, dodatkowe zaczepy antywyważeniowe, czy pakiet szybowy z odporną na rozbicie szybą P4.

4. Jeśli planujesz spędzać dużo czasu na tarasie - poproś, aby w ofercie uwzględnione zostały wygodnie otwierane drzwi przesuwne z niskim progiem.

5. Jeśli twój dom zlokalizowany będzie w hałaśliwej okolicy - zaznacz, że zależy ci na rozwiązaniach zmniejszających poziom hałasu.

6. Nie bój się zadawać dociekliwych pytań i śmiało proś o pomoc w porównaniu ofert.

7. Śledź promocje ogłaszane przez producentów stolarki. W okresie ich obowiązywania wysokiej jakości okna można kupić w niższej cenie i z bogatszym wyposażeniem.

 

Firma Uni-Dach Kozub Zbigniew, Kozub Elżbieta, Spółka Jawna działa na rynku od 1997r. Już 21 lat zaopatrujemy lokalny rynek w szeroki asortyment wysokiej jakości produktów dla budownictwa. Prowadzimy sprzedaż zarówno hurtową jak i detaliczną. ... Czytaj więcej

Godziny otwarcia

ODDZIAŁ OLKUSZ

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00 
Piątek 08:00 - 16:00
Sobota ZAMKNIĘTE
Niedziela ZAMKNIĘTE

 

ODDZIAŁ SIEWIERZ

Poniedziałek 07:00 - 16:00
Wtorek 07:00 - 16:00
Środa 07:00 - 16:00
Czwartek 07:00 - 16:00 
Piątek 07:00 - 16:00
Sobota 08:00 - 13:00
Niedziela ZAMKNIĘTE

 

Please publish modules in offcanvas position.